SILVER & METAL / Silver / Sugar bowl 15092103
nr 1509 2103
SUGAR BOWL
+ cream jug, 2 parts, silver, Sheffield, England, 1884, invändigt förgyllda, Svenska importstämplar. Height: 7-8, 5. Weight: 330g,
+ gräddkanna, 2 delar, silver, Sheffield, England, 1884, invändigt förgyllda, Dekor med fåglar, Svenska importstämplar. Höjd: 7-8,5. Vikt: 330g
1500
SEK 1500
Monday December 12 2022
at 20:50:55
7/12 22:53:38
1.400 kr
12/12 15:29:41
- Thema-auction
Dec 12
Silver
Read more about Silver